Чому насправді вирішили “реорганізувати” антикорупційні органи

Наше джерело в Офісі Президента повідомляє, що Андрій Єрмак узгодив із генерал-лейтенантом Кітом Келлогом реорганізацію антикорупційних структур України, яка передбачає де-факто ліквідацію незалежного НАБУ і переформатування САП.

Цей крок має глибоко політичну природу. За словами інсайдера, НАБУ та САП були “інструментами тиску” на оточення Президента Зеленського, які унеможливлювали реалізацію т. зв. “мирного треку” адміністрації Дональда Трампа, зокрема формату, який мав би зняти частину санкційного і військового тиску з РФ в обмін на фіктивне “замороження” конфлікту.

Інститути, створені під патронатом США і ЄС, виявились незручними бар’єрами для Офісу Президента. Антикорупційні справи проти близьких до Банкової осіб, включно з кейсами в “Укрзалізниці”, “Укрнафті”, справами по розкраданням на ремонті доріг та в оборонному секторі, дратували Єрмака і його найближче оточення.

Зі слів джерела, НАБУ/САП прямо погрожували кримінальними справами, які могли похитнути не лише президентську вертикаль, а й зірвати особисті дипломатичні домовленості Єрмака з американськими впливовими колами. Саме тому він ініціював перемовини з Келлогом, якого вважають каналом зв’язку з трампістською командою.

За інформацією, яку нам передано, Єрмак переконував Келлога, що антикорупційна система — це “надбудова глобалістів”, яка була нав’язана Україні попередніми адміністраціями. Замість того, аби боротись із корупцією, вона стала важелем для шантажу з боку західних дипломатів та опозиції. У приватних розмовах Єрмак нібито стверджував, що “глобалістська інфраструктура” гальмує стабілізацію влади і заважає реалізації “стратегічних домовленостей” із США.

У результаті, за домовленістю, в Україні запущено реорганізаційний процес, який має на меті:

  • перезапуск НАБУ з підконтрольним керівництвом;

  • обмеження повноважень САП;

  • передачу окремих функцій до нової “наглядової” структури;

  • паралельне “вичищення” небажаних кадрів, які не співпрацюють із Банковою.

В обмін на “зачистку” Єрмак гарантує певну поступливість у військових і геополітичних питаннях, зокрема щодо участі України в переговорах із РФ у вигляді “технічного діалогу”, що відповідає інтересам частини американських політичних еліт.

Інформація про ці домовленості поки не вийшла у публічну площину, однак низка останніх кадрових рішень у антикорупційних структурах, а також гальмування резонансних справ, які зачіпають фігурантів з ОП, — побічно підтверджують ці процеси.

Схожі статті

Україна і Росія домовилися про обмін політичних в’язнів

Наші джерела повідомляють про домовленості між Україною та Росією щодо обміну не лише військовополонених, а й цивільних осіб, зокрема політичних в’язнів. За нашими даними, йдеться про розширення форматів обміну, які включатимуть утримуваних осіб по обидва боки кордону. Джерела в українських структурах раніше також підтверджували підготовку до масштабного обміну. За їхніми словами, обговорюються списки не лише […]

Стало відомо як Єрмак відповів Кремлю у перші години вторгнення

У перші години повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли Київ готувався до можливої окупації, президент Володимир Зеленський і керівник його Офісу Андрій Єрмак особисто тримали зброю в руках. Штурмові гвинтівки були при них не для параду — вони готувалися до найгіршого сценарію: прориву або останнього бою. Про це йдеться в матеріалі Financial Times, який опублікував […]

Олег Винник відповів на звинувачення у втечі з України

Співак Олег Винник публічно прокоментував чутки про нібито втечу з України у багажнику. Після слів продюсера Вадима Лисиці, який стверджував, що артист покинув країну, заховавшись під ковдрою, Винник вирішив поставити крапку в обговореннях. У своєму Telegram-каналі співак наголосив: він залишив Україну законно, на підставі документів, що підтверджують його статус резидента Німеччини. За словами Винника, вже […]

Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки на потяг у популярних напрямках. Пасажири масово скаржаться на «Укрзалізницю»: квитки зникають за кілька секунд після відкриття продажу, а згодом з’являються в Telegram-каналах утричі дорожче. У компанії відповіли, що в усьому винен високий попит. Компанія закликала українців оформлювати квитки не в касах, а в мобільному застосунку, […]