Чому вас можуть внести до бази розшуку ТЦК і як цього уникнути

Військовозобов’язані громадяни можуть бути оголошені в розшук територіальними центрами комплектування (ТЦК) у разі неявки за повісткою. Єдиний шлях позбутися такого статусу — особисто з’явитися до відповідного ТЦК. Про це в коментарі УНІАН розповіла адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.

Як потрапляють у розшук

У період воєнного стану повістки військовозобов’язаним надсилаються рекомендованими листами через “Укрпошту”. Якщо адресат не з’являється за документом протягом 30 днів, конверт повертається до ТЦК із відповідною відміткою: “відсутній за адресою”, “не з’явився”, “відмова від отримання”. Це дає ТЦК підставу ініціювати розшук — шляхом направлення запиту до поліції.

Розшук вносять до реєстру “Оберіг”, до якого мають доступ ТЦК та поліція. У застосунку “Резерв+” статус особи, яку розшукує ТЦК, відображається червоним маркуванням.

Як позбутися статусу «у розшуку»

За словами адвокатки, єдиний шлях зняти статус розшуку — з’явитися особисто до ТЦК. Після явки:

  • людині пояснюють підставу розшуку;

  • вручають протокол направлення повістки;

  • складають протокол про адміністративне порушення (можливий штраф за неявку);

  • після цього статус “у розшуку” скасовується, а дані оновлюються в реєстрі “Оберіг”.

Якщо повістку було надіслано за хибною адресою (не тією, що вказана у реєстрі), особу не можуть притягнути до відповідальності, і ТЦК має закрити провадження.

Якщо боїтеся йти до ТЦК

Адвокат має право звернутися із запитом до ТЦК щодо підстав оголошення його клієнта в розшук. Це особливо актуально, якщо повістку не було отримано або є інші сумніви щодо дій законності.

Як перевірити, чи ви в розшуку

  • У застосунку Резерв+ — статус порушення військового обліку позначається червоним.

  • У базі Оберіг — бачать ТЦК та поліція.

Згідно з чинним порядком обліку, з розшуку знімають лише після особистої явки в ТЦК. Лише після цього вносяться зміни до бази даних.

Схожі статті

Телеведуча Лідія Таран пояснила, чому переїхала до Франції

Відома телеведуча Лідія Таран, яка разом із донькою Василиною переїхала до Франції після початку повномасштабної війни, вперше детально розповіла про своє життя за кордоном. У коментарі для OBOZ.UA 47-річна зірка українського телебачення підкреслила, що не вважає себе емігранткою. Вона офіційно працює як власна кореспондентка державного агентства “Укрінформ” у Франції, і перебування там — це частина […]

Financial Times: депутати від «Слуги народу» бояться антикорупційної помсти

Близько 70 депутатів від партії «Слуга народу» можуть не підтримати президентський законопроєкт щодо повернення незалежності Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела всередині фракції. Причиною такого спротиву стала не просто політична незгода, а реальні побоювання частини народних обранців, що антикорупційні органи можуть помститися їм за попередню підтримку скандальної […]

Державний постачальник годував ЗСУ фальшивим сиром і маслом за бюджетний кошт

Нацполіція розслідує масштабну корупційну схему постачання молочної продукції до Збройних сил України, що завдала державі збитків на близько 600 мільйонів гривень. В епіцентрі — державне підприємство «Оператор тилу» Міноборони, яке через підрядників закуповувало неякісні сири та масло за цінами у 2–3 рази вищими за ринкові. Як працювала схема Слідство встановило, що з липня 2024 року […]

Карнівор: м’ясна дієта, яка може зашкодити здоров’ю

Карнівор-дієта, або так звана “дієта хижаків”, набирає популярності серед тих, хто прагне швидко скинути вагу. Її суть — повна відмова від рослинної їжі на користь м’яса, риби, яєць та інших продуктів тваринного походження. Прихильники карнівору стверджують, що така система харчування дає відчуття стійкої енергії, покращує настрій і навіть зменшує запальні процеси. Проте медики й дієтологи […]