Дієтолог назвав продукти, які можуть знизити ризик раку

Зміна харчових звичок може мати серйозний вплив на здоров’я, зокрема — знизити ризик деяких онкологічних захворювань. Про це заявив британський дієтолог Рік Хей, спеціаліст з ботанічної медицини та іридології.

За словами експерта, одна з найефективніших змін — включення більшої кількості рослинних продуктів у щоденний раціон.

Хрестоцвіті овочі
Броколі, цвітна капуста, брюссельська і білокачанна капуста — ці овочі містять глюкозинолати та ізотіоціанати. Вони мають потужну протизапальну дію та сприяють виведенню токсинів, перешкоджаючи розвитку раку легень, печінки, шлунку, кишечника і молочної залози. Овочі також багаті на глутатіон, який вважається одним з найсильніших антиоксидантів.

Цибуля і часник
Ці продукти теж містять глутатіон. Дані Національного інституту раку США свідчать, що регулярне вживання часнику зменшує ризик раку шлунка та товстої кишки. Часник здатен блокувати утворення канцерогенів і підтримувати процес відновлення ДНК.
Червона цибуля, за словами Хея, найбільш ефективна у знищенні клітин раку товстої кишки та грудей, завдяки високому вмісту кверцетину й антоціанів.

Фрукти й овочі жовто-помаранчевих кольорів
Морква, гарбуз, перець, манго та інші подібні продукти багаті на каротиноїди: бета-каротин, лютеїн, лікопін. Вони активізують імунну систему та зменшують активність пухлин.
Наприклад, фалькарінол у моркві здатен зупиняти ріст уже існуючих ракових клітин.

Помідори
У помідорах міститься лікопін — антиоксидант, що розщеплюється на метаболіти з антираковим ефектом, особливо ефективний при профілактиці раку простати.

Куркума
Її основна діюча речовина — куркумін — блокує запалення та може знищувати мутовані клітини, які перероджуються в пухлини. Щоб підсилити ефект, куркуму варто вживати з чорним перцем, гірчицею чи імбиром.

Горіхи
Мигдаль, волоські та лісові горіхи містять волокна, олеїнову кислоту і корисні жири, які мають захисну дію проти онкології. Їх регулярне вживання пов’язують зі зниженням ризику раку кишечника, підшлункової та ендометрія.

Гриби
Медичні гриби (рейші, шиїтаке, майтаке, кордицепс) містять бета-глюкани, які підсилюють імунітет, мають антиоксидантну та протизапальну дію. Відомо, що вони допомагають полегшити побічні ефекти хіміо- та променевої терапії — такі як анемія чи нудота.

На думку Хея, навіть невеликі зміни в раціоні можуть стати важливим кроком у профілактиці важких захворювань, зокрема онкологічних.

Схожі статті

Співак Вакарчук показав кохану на публіці вперше за довгий час

У Києві триває Atlas Festival — наймасштабніший музичний захід Східної Європи. У перший день фестивалю, коли на сцені виступав гурт Бумбокс, глядачі помітили серед публіки Святослава Вакарчука. Проте увагу привернув не лише сам артист, а й його компанія: лідера гурту “Океан Ельзи” помітили з коханою Євгенією Яцутою. На відео, яке поширили в соцмережах, видно, як […]

Через компанію «Михайлівський райагропостач» вивозять зерно з окупованих територій до ЄС

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області функціонує організоване злочинне угруповання, яке перетворило аграрний сектор на джерело прибутку для окупаційного режиму. За інформацією з достовірних джерел, у центрі схеми — компанія АТ «Михайлівський райагропостач», акціонеркою якої є Галина Шаламова, відома своїми зв’язками з окупаційними адміністраціями. Під виглядом українського експорту через «Михайлівський райагропостач» масово вивозиться агропродукція з […]

Комунальник з Одеси вимагав хабар за встановлення МАФів

Правоохоронці викрили і затримали головного інженера одного з комунальних підприємств Одеської міської ради, який за дозвіл на встановлення тимчасових торговельних споруд на узбережжі вимагав у підприємниці 2700 доларів США. Про це повідомляє поліція Одеської області. За офіційною інформацією, до посадовця звернулася місцева підприємниця з наміром оформити дозвіл на встановлення МАФів. У відповідь чиновник недвозначно натякнув, […]

У центрі України почастішали землетруси: геофізик розповів причини

Землетруси на Полтавщині та у центральній частині України вже не виглядають винятковим явищем. Як пояснив доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту геофізики НАН України Дмитро Гринь, активність зумовлена особливостями геологічної будови цієї території. За словами вченого, регіон розташований на Українському кристалічному щиті. Проте це не означає повну геологічну стабільність. Територія поділена на мегаблоки, між […]