Кияни діляться, скільки потрібно заробляти, щоб вижити у столиці

Жителі Києва активно обговорюють у соцмережах, скільки коштів потрібно, аби комфортно жити в умовах сучасної столиці. Учасники популярного форуму Kidstaff розповідають про свої доходи, витрати й те, як змінюється їхнє життя через подорожчання послуг, продуктів та зростання тарифів.

Мінімальна зарплата в Україні нині складає 8 тисяч гривень, а середня в Києві — вже 28 тисяч грн, за даними сайту пошуку роботи Work.ua. Водночас у столиці зростають ціни на базові потреби. Зокрема, оренда однокімнатної квартири станом на березень досягла 16,5 тис. грн, а у квітні в багатьох будинках піднялися тарифи на комунальні послуги.

Користувачі форуму чесно діляться власними історіями. Один із них написав, що сім’я з доходом 1400 доларів (приблизно 57 тис. грн) живе у власному житлі без розкоші — вистачає лише на їжу, комунальні платежі та необхідні речі. За його словами, навіть така сума не дозволяє “жити широко”.

Інший киянин із родиною з трьох осіб і загальним доходом 40 тис. грн (по 20 тис. на кожного дорослого) зізнався, що цих грошей вистачає лише на базові потреби. Купівля одягу для дорослих майже припинилася — усе йде на дитину.

Дехто вважає, що тисяча доларів або євро (понад 40 тис. грн) — це “мінімалка” для життя в Києві без відчутного дискомфорту. Натомість інший користувач, чия родина має щомісячний дохід 5600 євро (більше 250 тис. грн), повідомив, що їх вистачає на все — включно з будівництвом будинку, купівлею речей та заощадженнями.

Ці історії наочно демонструють: життя в Києві вимагає все більших витрат, і навіть при зарплатах, що перевищують середні, не всім вистачає на комфорт.

Схожі статті

ООН фіксує нову хвилю міграції з України: ще 100 тисяч за перші місяці 2025 року

Попри те, що основний відтік населення з України відбувся у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, еміграція українців триває і сьогодні. Про це свідчать оновлені дані Агентства ООН у справах біженців та аналітика Мінекономіки, оприлюднена в моніторингу економічних подій за березень 2025 року. Станом на 17 квітня 2025 року у світі зафіксовано 6,918 […]

Кабінет Міністрів вводить нові пільги для курсантів і строковиків

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який передбачає значне покращення соціального захисту військовослужбовців строкової служби, їхніх родин, а також кількох інших категорій військових. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі. Законопроєкт охоплює такі категорії військових: військовослужбовці базової військової служби (нова категорія), строковики, які залишаються на службі у випадках перебування у […]

Суд умовно покарав учасників Viber-групи про про ТЦК на Волині

Суд у селищі Стара Вижівка Волинської області виніс вирок шістьом місцевим мешканцям, яких визнали винними у створенні та веденні спільноти в месенджері Viber. У групі публікували інформацію про пересування працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) на Ковельщині. Вирок оприлюднений у судовому реєстрі у справі №168/359/25. За матеріалами справи, у січні 2024 року один із обвинувачених створив […]

Що їдять з похмілля у світі: топові страви з Франції, Таїланду, Австралії та інших країн

Похмілля — це те, з чим стикались майже всі, хто хоч раз переборщив із дозою алкоголю. У різних країнах світу люди мають свої улюблені страви й напої, які допомагають швидко повернутись до тями. Видання CNN зібрало найпопулярніші рецепти «антипохмільної» кухні з різних куточків світу — від Парижа до Бангкока. Франція: Bloody Mary для сміливцівПопри рекомендації […]