Пити чи не пити: чи справді вода заважає схудненню

Боротьба із зайвою вагою — справа непроста і потребує комплексного підходу. Проте серед популярних “лайфхаків” для швидкого схуднення чимало таких, що більше шкодять, ніж допомагають. У чому полягають основні міфи — пояснюють дієтологи.

Міф 1: менше пити — швидше худнути
Зневоднення дійсно може дати ілюзію “схуднення”, але лише за рахунок втрати води. Як пояснюють фахівці, достатній рівень рідини необхідний для нормального обміну речовин. Якщо води в організмі мало, метаболізм сповільнюється, а це, навпаки, заважає втраті жиру. До того ж, нестача рідини може викликати проблеми з серцем, кров’ю та нирками.

Міф 2: “після шостої не їсти”
Ця порада працює лише тоді, якщо ви лягаєте спати о 21:00. Насправді, важливо вечеряти не пізніше ніж за 2–3 години до сну. Якщо ви голодуєте ввечері, це може викликати безсоння або нічні “набеги” на холодильник. А от якщо грамотно спланувати час останнього прийому їжі, то й організм буде ситий, і мета — схуднення — не постраждає.

Міф 3: чаї та БАДи для схуднення — це безпечно і ефективно
На жаль, навіть “натуральні” препарати можуть бути небезпечними. Лікарські рослини у великій дозі здатні викликати побічні ефекти, а деякі чаї можуть стимулювати надмірне виведення рідини з організму або впливати на серцево-судинну систему. Перед прийомом будь-яких добавок варто проконсультуватися з лікарем.

Міф 4: треба повністю виключити “все шкідливе”
Збалансоване харчування — це основа здорового схуднення. Важливо не обмежувати себе лише кількома “дозволеними” продуктами, а дотримуватись різноманітного раціону з достатньою кількістю калорій, білків, жирів і вуглеводів. За словами дієтологів, 80% успіху залежить від харчування, а лише 20% — від спорту.

Міф 5: чим швидше худнеш — тим краще
Худнути слід поступово. Ідеальна втрата ваги — до 5 кг на місяць. Різке схуднення шкодить організму, погіршує стан шкіри, може викликати гормональні збої. Крім того, чим менше у вас зайвої ваги — тим повільнішим буде процес зниження маси тіла.Будь-яке схуднення має базуватися на здоровому підході. Достатня кількість води, регулярне збалансоване харчування, помірні фізичні навантаження та відсутність поспіху — це основа результату, який залишиться з вами надовго. І головне — не зашкодить вашому здоров’ю.

Схожі статті

Ексвіцепрем’єрка Стефанішина стала фігуранткою кримінального провадження від САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження проти колишньої віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної. Її підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки — саме так кваліфіковано справу згідно з Кримінальним кодексом. Але це — не перша згадка імені Стефанішиної у гучних розслідуваннях. Протягом останніх років журналісти, активісти та окремі правоохоронці неодноразово […]

Отруєння в ресторані Кацуріна у Львові: кількість госпіталізованих зросла до 70

У Львові зафіксовано масштабний спалах гострої кишкової інфекції, що виник після відвідування ресторану китайської кухні, який належить відомому ресторатору та food-блогеру Міші Кацуріну. За останніми даними, до лікарень потрапили вже 70 людей, з них 9 — діти. Перші повідомлення про отруєння з’явилися 17 липня, коли стало відомо про госпіталізацію 56 осіб. Вже наступного дня Львівський […]

Український боксер Олесандр Усик проведе бій з британцем Даніелем Дюбуа

У суботу, 19 липня, на стадіоні “Вемблі” в Лондоні відбудеться одна з найочікуваніших боксерських подій 2025 року — реванш між українським чемпіоном Олександром Усиком та британцем Даніелем Дюбуа. На кону — титул абсолютного чемпіона світу у надважкій вазі. Поєдинок Усика та Дюбуа стане об’єднавчим — переможець володітиме всіма основними поясами WBA, WBO, WBC, IBF та […]

БЕБ виявило порушення у 160 мільйонів гривень на тендері з ремонту столичного крематорію 

Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки (ТУ БЕБ) в Києві викрили серйозні порушення у тендері на проведення ремонту столичного крематорію. Йдеться про закупівлю на суму 160 млн гривень, яку планувало здійснити одне з комунальних підприємств Київської міської державної адміністрації. Як повідомили в БЕБ, переможцем тендеру стала компанія, яка не мала ані необхідної матеріально-технічної бази, ані […]