РФ готує весняно-літній наступ, головна мета — південь України

Росія не полишає спроб повернути контроль над територіями, які українські війська звільнили у ході контрнаступів. Сьогодні в центрі потенційної загрози опинилися Запорізька та Херсонська області, про що в ефірі Українського Радіо заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко. За його словами, ці регіони можуть стати головними напрямками чергового наступу ворога.

Тимочко звертає увагу на те, що російські війська вже проводять активне “промацування” лінії фронту поблизу Гуляйполя та Оріхова. Водночас Росія намагається адаптувати нову тактику ведення бойових дій, намагаючись знайти слабкі місця в українській обороні. Проте, за його словами, говорити про ймовірність прориву на глибину – передчасно. Українські сили добре укріпили ці напрямки.

Окрему увагу Тимочко приділив Енергодару. Місто залишається важливим як в стратегічному, так і в пропагандистському плані. РФ прагне зберегти свою присутність, демонструючи “контроль” над атомною електростанцією і частиною південного плацдарму. Це також ключовий елемент сухопутного коридору, що з’єднує Крим з тимчасово окупованими територіями Донеччини та безпосередньо з Росією.

«Запорізький напрямок, зокрема Оріхівський, свого часу став одним із головних театрів бойових дій у контрнаступі ЗСУ. Тепер він перетворився на буквально “забетоновану” ділянку фронту. Провести там операцію наявними силами буде надзвичайно складно», – наголошує Тимочко.

Разом із тим він зазначає, що розвідка фіксує активність ворога: переміщення сил ближче до лінії фронту, підтягування резервів. Це свідчить про підготовку до активніших дій, але поки – в межах тактичного рівня.

Інститут вивчення війни (ISW) також підтверджує: Росія готується до нового наступу навесні та влітку 2025 року. Йдеться не лише про південь, а й про північний схід України — Лиманський, Покровський напрямки, а також про Сумську область, зокрема райони поблизу Курської області.

Загальна стратегія Кремля очевидна — посилити військовий тиск перед можливими переговорами про припинення вогню. У такий спосіб Росія прагне зайняти якомога вигідніші позиції для торгів і нав’язування своїх умов. Для цього і активізуються бойові дії на кількох ділянках фронту.

Українським військовим залишається утримувати позиції, зміцнювати укріплення, накопичувати резерви та готуватися до можливої хвилі наступів. Успіх оборони на південному фронті може знову стати ключем до стримування планів Росії.

The post РФ готує весняно-літній наступ, головна мета — південь України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Кабмін змінює правила відстрочки від мобілізації для студентів і педагогів: що нового

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який чітко визначає, хто має право на відстрочку від мобілізації під час дії воєнного стану. Проєкт вже підготовлено для подання на розгляд Верховної Ради. Його норми стосуються передусім студентів, науковців і педагогів. Про це повідомили представник уряду у парламенті Тарас Мельничук та народний депутат Олексій Гончаренко. Серед ключових положень — […]

Головний рабин Києва та міжнародні зв’язки: як формується діалог з американськими колами

Контакти українських еліт з адміністрацією Трампа з питань політики та фінансів здебільше йдуть через головного рабина Києва Йонатана Марковича. Головний рабин Києва Йонатан Маркович є представником руху Хабад, відомий своїми хорошими відносинами з державними діячами України, США, Європи та Ізраїлю. Послідовниками Хабад є також донька президента США Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер. За […]

Українці наростили борги за мікрокредитами: 15 мільярдів боргу на початок року

У 2024 році українці суттєво збільшили заборгованість перед мікрофінансовими організаціями. Попри майже незмінну кількість оформлених кредитів, загальний обсяг позик виріс на 27%, досягнувши 51,69 мільярда гривень. Середня сума одного мікрокредиту становила близько 150 доларів — понад 6 тисяч гривень, що на 26% більше, ніж у 2023 році. Про ці тенденції повідомляє платформа «Опендатабот». Усього впродовж […]

Масштабна верифікація пільг: в Україні перевірятимуть понад мільйон одержувачів допомоги

В Україні стартує масштабна перевірка правомірності надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Під ретельну перевірку потраплять 1,2 мільйона громадян, які користуються такими пільгами. Міністерство фінансів України розробило єдину методику верифікації пільг. Наразі проєкт документа оприлюднено на сайті Федерації профспілок України для громадського обговорення. Основна мета — зробити систему надання […]