Сезон кліщів: як захистити дитину від енцефаліту та хвороби Лайма

З потеплінням в Україні різко зросла кількість звернень до лікарів через укуси кліщів у дітей. У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» повідомили, що допомога маленьким пацієнтам, яких вкусили паразити, уже стала щоденною практикою. Медики закликають не зволікати зі зверненням по допомогу — кліщі можуть переносити небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма (бореліоз) та кліщовий енцефаліт.

Не видаляйте кліща самостійно

Якщо паразит ще присмоктався до тіла дитини — не варто намагатися дістати його самотужки. Лише медичні працівники зможуть зробити це правильно та безпечно. Якщо ж кліщ уже відпав, необхідно якомога швидше звернутися до сімейного лікаря або інфекціоніста, наголошує завідувачка інфекційного діагностичного відділення НДСЛ Охматдит Раїса Мостовенка.

«Лікар визначить, чи потрібне профілактичне лікування або подальші обстеження. Іноді симптоми можуть проявитися навіть через кілька тижнів або років», – пояснює вона.

Симптоми, на які варто звернути увагу

Після укусу слід уважно стежити за можливими реакціями — почервонінням, висипом, гарячкою, змінами у поведінці. Ці сигнали можуть свідчити про зараження.

У деяких випадках лікар може призначити короткий курс антибіотиків або серологічні аналізи на наявність антитіл до Borrelia — збудника хвороби Лайма.

Як убезпечити дітей на природі: прості поради

  • Обирайте для прогулянок одяг, що повністю закриває руки, ноги та голову.

  • Після прогулянки уважно оглядайте шкіру дитини.

  • Використовуйте репеленти, дозволені для дітей. Пам’ятайте, що кліщі стають дедалі стійкішими.

  • Уникайте високої трави та хащів, де особливо активно розмножуються кліщі.

Медики наголошують: активність кліщів не означає, що потрібно відмовлятися від прогулянок. Головне — пильність і профілактика.

Схожі статті

Викладачу Карпенка-Карого, якого звинувачують у домаганнях, дали звання доцента

Режисеру та викладачу Університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Андрію Білоусу, якого публічно звинувачують у сексуальних домаганнях, Міністерство освіти і науки присвоїло вчене звання доцента. Відповідне рішення ухвалила Атестаційна колегія МОН 24 квітня 2025 року. У Міносвіти пояснили, що рішення ухвалювалося у межах узагальненого списку з 513 осіб, поданого вищими навчальними закладами. Індивідуальний розгляд […]

Безугла прокоментувала санкції проти Арестовича: «Ти дуже старався»

Народна депутатка Мар’яна Безугла відреагувала на запровадження санкцій проти Олексія Арестовича, колишнього радника глави Офісу президента. Свій коментар вона залишила у соціальних мережах під одним із дописів Арестовича, обмежившись лаконічною, але промовистою фразою:«На жаль, ти дуже старався, щоб це врешті трапилось. Сумно». Цей коментар з’явився одразу після того, як президент Володимир Зеленський ввів у дію […]

Бізнес-партнер родини Приходьків виїхав за кордон як волонтер і не повернувся

18 квітня 2023 року через пункт пропуску “Грушів” державний кордон України перетнули син народного депутата Бориса Приходька — Даниїл Приходько — та бізнесмен Олексій Багрій. Обидва були оформлені як волонтери, які мали доставити гуманітарну медичну допомогу для ЗСУ. Утім, до України повернувся лише Приходько-молодший. Багрій за кордон не повернувся. За даними розслідувачів «Стопкору», Багрій є […]

У 2024 році зафіксовано масові порушення прав людини під час мобілізації

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що протягом 2024 року до його офісу надійшло 1560 звернень від громадян, які вважали, що їхні права були порушені під час мобілізаційних заходів. Про це він повідомив під час виступу у Верховній Раді, передає Укрінформ. «У 2024 році я отримав 1560 звернень від громадян України, які […]