Сезон кліщів: як захистити дитину від енцефаліту та хвороби Лайма

З потеплінням в Україні різко зросла кількість звернень до лікарів через укуси кліщів у дітей. У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» повідомили, що допомога маленьким пацієнтам, яких вкусили паразити, уже стала щоденною практикою. Медики закликають не зволікати зі зверненням по допомогу — кліщі можуть переносити небезпечні інфекції, зокрема хворобу Лайма (бореліоз) та кліщовий енцефаліт.

Не видаляйте кліща самостійно

Якщо паразит ще присмоктався до тіла дитини — не варто намагатися дістати його самотужки. Лише медичні працівники зможуть зробити це правильно та безпечно. Якщо ж кліщ уже відпав, необхідно якомога швидше звернутися до сімейного лікаря або інфекціоніста, наголошує завідувачка інфекційного діагностичного відділення НДСЛ Охматдит Раїса Мостовенка.

«Лікар визначить, чи потрібне профілактичне лікування або подальші обстеження. Іноді симптоми можуть проявитися навіть через кілька тижнів або років», – пояснює вона.

Симптоми, на які варто звернути увагу

Після укусу слід уважно стежити за можливими реакціями — почервонінням, висипом, гарячкою, змінами у поведінці. Ці сигнали можуть свідчити про зараження.

У деяких випадках лікар може призначити короткий курс антибіотиків або серологічні аналізи на наявність антитіл до Borrelia — збудника хвороби Лайма.

Як убезпечити дітей на природі: прості поради

  • Обирайте для прогулянок одяг, що повністю закриває руки, ноги та голову.

  • Після прогулянки уважно оглядайте шкіру дитини.

  • Використовуйте репеленти, дозволені для дітей. Пам’ятайте, що кліщі стають дедалі стійкішими.

  • Уникайте високої трави та хащів, де особливо активно розмножуються кліщі.

Медики наголошують: активність кліщів не означає, що потрібно відмовлятися від прогулянок. Головне — пильність і профілактика.

Схожі статті

Як війна впливає на здоров’я: лікарка розповіла, як полегшити наслідки стресу

Війна, невизначеність, постійне напруження — мільйони українців живуть у стані хронічного стресу. Та хоч він не класифікується як окрема хвороба, саме стрес здатен запускати десятки проблем із тілом і психікою. Лікарі наголошують: ігнорування тривожних симптомів може обернутись серйозними наслідками. Як стрес змінює роботу мозку та тіла За словами неврологині Марини Гурської, у стресовому стані організм […]

Як живуть риби в зоні відчуження: результати досліджень Чорнобильського заповідника

Вчені провели іхтіологічні дослідження у водоймах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника в межах програми «Літопис природи». Результати показали, що видовий склад риб тут дещо відрізняється від інших водойм регіону. Було ідентифіковано 19 видів риб, переважно типових для цієї місцевості. Водночас відзначено значно нижчу чисельність інвазійних чужорідних видів, які у сусідніх водоймах представлені значно більше. Зокрема, у […]

Чому вага не йде: основні причини та поради від дієтологів

Навіть при стабільному дефіциті калорій організм може не втрачати вагу так, як очікується. Це пов’язано з рядом складних процесів у тілі, які впливають на схуднення, попереджають дієтологи. По-перше, часто буває, що реального дефіциту калорій немає. Люди схильні недооцінювати, скільки їжі вони насправді споживають, і переоцінюють рівень фізичної активності. Через це створюється ілюзія дефіциту, а вага […]

Надя Дорофєєва підтримала Олександра Усика на “Вемблі” перед історичним боєм

Українська співачка Надя Дорофєєва приїхала до Лондона, щоб підтримати знаменитого боксера Олександра Усика перед його боєм з Дюбуа. Разом із Усиком вона взяла участь у благодійному заході, організованому фондом спортсмена, а також виступила на великій арені “Вемблі” перед тисячами фанів. За лаштунками заходу Надя не втратила можливості зробити спільне фото з Усиком, яким поділилася в […]