У Мінфіні показали, скільки реально отримують чиновники

Попри війну та обмеженість бюджетних ресурсів, середня зарплата українських чиновників продовжує стрімко зростати. За даними Міністерства фінансів, у квітні 2025 року середня заробітна плата в центральних органах виконавчої влади сягнула 57,2 тисячі гривень, що на 19,3% більше, ніж у квітні 2024-го (48,0 тис. грн).

Для порівняння, середня зарплата по країні, за даними Пенсійного фонду, у квітні становила лише 19,9 тисячі гривень — ріст скромніший, лише 17,9% за рік.

Рейтинг зарплат серед держорганів

Найбільші оклади отримують службовці Рахункової палати — в середньому 117,5 тисячі гривень на місяць. У структурі працюють 501 особа.

На другому місці опинилася НКРЕКП (Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг) — 102,0 тисячі гривень на місяць, штат — 518 осіб.

Цікаво, що НАЗК, яке очолює антикорупційну політику, займає третю сходинку, хоча середня зарплата там вища — 186,2 тисячі гривень. Але загальна чисельність персоналу — лише 368 осіб.

Загалом зарплати державних службовців зросли в середньому на 20% за рік.

Зарплати керівництва: хто отримує найбільше

Якщо подивитися на дані щодо керівників держустанов, ситуація ще більш вражаюча. Середня зарплата керівників у квітні становила 126,6 тисячі гривень, однак є і справжні рекордсмени.

  • НКРЕКП: середня зарплата 470,4 тис. грн у 7 керівників

  • НАЗК: 276,3 тис. грн у 5 посадовців

  • Нацагентство з питань мистецтв та мистецької освіти: 236,8 тис. грн (2 керівники)

Загалом у центральних органах влади у квітні зарплату отримували 21 995 осіб.

На тлі загального зубожіння населення та підвищеного податкового навантаження, зростання окладів в державному апараті викликає дедалі більше запитань. Особливо — щодо ефективності витрат і доцільності таких винагород для керівників установ, частина з яких існує радше на папері, ніж демонструє реальні результати.

Нагадаємо, що у 2023-2024 роках Кабмін неодноразово обіцяв переглянути зарплати держслужбовців у межах програми оптимізації витрат. Однак фактично зростання триває.

Схожі статті

Аферистка в Черкаському районі допомагала чоловікам виїхати за кордон

У Черкаському районі правоохоронці викрили 33-річну жінку, яка налагодила незаконну схему з ухилення від мобілізації. Свої послуги вона пропонувала за п’ять тисяч доларів, прикриваючись пацифістськими переконаннями нібито релігійної організації. За даними слідства, зловмисниця організовувала оформлення фальшивої відмови від служби через «релігійні переконання», готувала відповідні документи, контактувала з фіктивними представниками військкоматів і обіцяла допомогу з виїздом […]

Київрада планує віддати організацію ярмарків приватним операторам

Через інтриги депутатів Київради Дмитра Білоцерковця та Вагана Товмасяна  кияни лишаться доступу до дешевих фермерських продуктів на столичних продуктових ярмарках. Як повідомляє наше джерело в КМДА, “ударовець” Дмитро Білоцерковець підготував проект рішення Київради щодо функціонування продуктових сільськогосподарських ярмарків у столиці. Ідея на перший погляд “благородна” – продавати місця для пересувної торгівлі (на ярмарках) приватним операторам, […]

Одесський автодилер-шахрай відкрив фірму в Молдові

Власник компанії «Южный путь» (відомої також як Autorider) з Одеси Володимир Філіппов фігурує у кримінальній справі про шахрайство, пов’язане з продажем імпортних авто зі США. Сьогодні він переховується в Молдові, де вже встиг зареєструвати нову фірму — IRON MOTORS. За даними слідства, Філіппов незаконно заволодів коштами клієнта на суму понад 9 тисяч доларів та 132,5 […]

Порушення сну провокує переїдання: у чому причина нічного жору

Багато хто знайомий із ситуацією, коли після безсонної ночі руки самі тягнуться до холодильника. Причому, чим пізніше — тим сильніше відчуття голоду. Причини такої поведінки пояснив сомнолог, а також підтвердили вчені з Чиказького університету. За словами лікаря-сомнолога, головна причина нічного апетиту — порушення глибоких фаз сну, що впливає на гормональну систему. Зокрема, недосип стимулює вироблення […]