Українські військові взяли в полон північнокорейських солдатів: вперше з часів Корейської війни

Минулої суботи Президент України Володимир Зеленський опублікував у соціальній мережі X фотографії двох військовослужбовців Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), захоплених у бою українськими Збройними силами. Цей випадок став історичним, оскільки північнокорейських військових не брали в полон у бою з часів завершення Корейської війни в 1953 році.

У мережі також з’явилися відеозаписи допитів, на яких полонені зізнаються, що не знають, у якій країні перебувають. Коли їх запитують, чи хочуть вони повернутися додому, один киває головою “так”, а інший каже: “Я хочу жити в Україні”.

Як зазначає Сокіл Парк, директор організації “Свобода в Північній Кореї”, ці двоє людей, які потрапили в обставини, незмірно відмінні від тих, які вони знали все своє життя, будуть налякані, розгублені й опиняться перед “неможливим” вибором.

“Покинути Північну Корею дуже складно. Не обов’язково навіть через індоктринацію, але тому що це твій дім. Тут перебуває ваша сім’я, і для більшості людей це величезний фактор”, – каже він. “Є також побоювання, що якщо ви вирішите не повертатися додому, то що може трапитися з членами вашої родини?”.

Деніел Тудор, співавтор книги North Korea Confidential, каже, що наслідки для ймовірних зрадників можуть бути суворими. “Вони будуть розраховувати так: “Я можу жити в Європі і мати краще життя, але, з іншого боку, що може трапитися з моїми мамою і татом?”. Режим може відправити вашу сім’ю в табори примусової праці, можливо, на дуже довгий термін”.

Сокіл додав, що солдати, ймовірно, не знали своїх прав як військовополонених і, можливо, робили свої заяви, вважаючи, що будь-яка неправильна відповідь може призвести до тортур або смерті.

За словами Сокіла, біженці, з якими він працював, описують початок нового життя в пошуках притулку в іншій країні як вихід з машини часу для північнокорейських перебіжчиків.

“Це наче хтось із вікторіанської Англії приїхав у сучасну Англію”. Хоча основи людського суспільства багато в чому збігаються, очевидно, що тут використовується інший рівень технологій. Вони можуть бути здивовані такими елементарними речами, як наявність гарячої води або туалету в будинку”, – зазначає він.

Незабаром після того, як північнокорейців відправили воювати проти України, з’явилися повідомлення про те, що солдати, які ніколи раніше не мали вільного доступу до Інтернету, підсіли на мережеву порнографію. Хоча Сокіл скептично ставиться до цих неперевірених тверджень, він каже, що для перебіжчиків “простори інтернету спочатку можуть бути просто приголомшливими”.

Вважається, що в обмін на поставку військ Кім Чен Ин отримує доступ до передових військових технологій Москви, а також продовольство, ресурси і корисний досвід ведення війни.

“Кров звичайних солдатів завжди корисна, тому що дуже важливо мати реальний бойовий досвід”, – каже професор Марк Галеотті, старший науковий співробітник аналітичного центру Royal United Services Institute. “Це дає їм, а головне – їхньому офіцерському складу, можливість побачити, який вигляд має сучасна війна XXI століття, і перейняти ці уроки”.

Солдати КНДР в Україні – останні новини

Нагадаємо, голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер назвав військову участь КНДР у війні в Україні “стратегічною помилкою”, зазначивши “неефективність” використання солдатів КНДР російською армією.

Аналітики американського Інституту вивчення війни підрахували, що за нинішніх темпів втрат 12-тисячний контингент військ КНДР у Курській області буде знищено за три найближчі місяці.

The post Українські військові взяли в полон північнокорейських солдатів: вперше з часів Корейської війни first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Очільник Деснянського району оголосив збір донатів на охоронця

Голова Деснянської райдержадміністрації Києва Максим Бахматов публічно заявив про збір коштів на фінансування особистої фізичної охорони. Причиною такого кроку стали погрози та поради громадян після демонтажу нелегальних мафів у районі та боротьби з так званою «цибулевою мафією». «Ви активно закликаєте думати мені про фізичну охорону. Особливо після активних дій проти цибулевої мафії, знесення мафів імператорів. […]

Київпастранс витратить понад 12 млн на ремонт станції трамваю на Троєщині

КП «Київпастранс» оголосило тендер на капітальний ремонт станції швидкісного трамваю «Романа Шухевича» на житловому масиві Троєщина — в частині ділянки від вулиці Милославської до пересадочного вузла на міську електричку. Вартість робіт становитиме 12,3 млн грн. Завершити їх планують до кінця 2025 року. Про це свідчить оголошення в системі публічних закупівель Prozorro. У технічній документації вказано, […]

Росія готує прорив фронту до дедлайну Трампа

Російські війська щодня намагаються прорвати оборону ЗСУ на Харківському напрямку, посилюючи інтенсивність атак у надії досягти результату за 50 днів — саме такий умовний термін Кремль, імовірно, отримав від екс-президента США Дональда Трампа для початку мирних переговорів. Про це в ефірі телеканалу “КИЇВ24” розповів Микола Волохов, командир підрозділу TERRA у складі 3-го армійського корпусу ЗСУ. […]

28 липня: яке сьогодні свято відзначають в Україні та світі

28 липня ще донедавна в Україні мало особливе значення. Цього дня православні вшановували святого рівноапостольного князя Володимира — правителя, що приніс християнство на Русь. Саме ця дата символізувала День Хрещення Київської Русі. Проте після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар, свято офіційно перенесли — тепер його відзначають 15 липня. Попри зміни, багато вірян досі […]