В Україні оформлено більше 450 тисяч угод з купівлі-продажу нерухомості в 2024 році: основний тренд – земля

У 2024 році нотаріуси України засвідчили рекордну кількість договорів щодо купівлі-продажу нерухомості, що складає 452 217 угод, згідно з даними Міністерства юстиції України. Важливою тенденцією стало те, що більше 60% з цих угод стосуються земельних операцій.

Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Опендатабот.

452 тис. договорів купівлі-продажу нерухомості провели нотаріуси торік. Це на 12% більше, ніж у 2023 році, проте все ще 28% менше, ніж до повномасштабного. 60% усіх договорів укладено щодо земельних ділянок. Це у 1,5 раза більше, ніж паперів щодо квартир чи будинків: 273 тис. проти 178 тис. угод.

Купівля-продаж земельних ділянок за рік зросла на 18%: до 273 тисяч угод. Наразі таких угод укладається на 11% менше, ніж у 2021 році. До порівняння, тоді нотаріуси засвідчували 306 тис. подібних договорів.

Втім вкладатися у житло українці не поспішають: за рік таких угод побільшало лише на 3%. Наразі показник купівлі-продажу квартир та будинків залишається в 1,8 рази нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення.

Водночас українці стали частіше брати іпотеки — за рік таких угод побільшало на 14%. Це майже 13 тис. об’єктів. Переважно, відновлення попиту на квартиру під виплату відбулося за рахунок державної програми єОселя: 70% або 8,5 тисяч іпотек на житло торік оформили саме через «єОселю».

The post В Україні оформлено більше 450 тисяч угод з купівлі-продажу нерухомості в 2024 році: основний тренд – земля first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі статті

Смерчі в Україні стають нормою: що варто знати

У липні мешканці одразу кількох областей України стали свідками вражаючого, але небезпечного природного явища — смерчів. Раніше вони вважались рідкістю, однак метеорологи застерігають: улітку це вже не виняток, а звична частина погодного процесу, просто нині ми частіше фіксуємо такі явища завдяки смартфонам і соцмережам. Перші відео смерчів у липні надійшли з Кіровоградської області. Біля міста […]

Чи можна зняти з розшуку ТЦК без візиту до військкомату

Юрист Владислав Дерій пояснив, як діяти, якщо працівник стратегічно важливого підприємства перебуває у розшуку за лінією ТЦК, але підприємство хоче подати його кандидатуру на бронювання. За законом, така особа не може бути заброньованою, поки її не знято з розшуку, однак теоретично це можливо зробити й без особистого візиту до військкомату. Згідно з чинним законодавством, працівники […]

$10 мільярдів для ППО: чи отримає Україна Patriot швидше за союзників

Рішення експрезидента США Дональда Трампа передати Україні системи протиповітряної оборони Patriot та інше озброєння стало найгучнішою військовою обіцянкою з боку Вашингтона за останній рік. За інформацією The Wall Street Journal, йдеться про пакет постачання орієнтовною вартістю до $10 мільярдів. Але, як зауважують аналітики, головне питання — не в обіцянках, а в часі. Росія атакує Україну […]

У Кривому Розі сталася стрілянина між чоловіком і ТЦК

Вчора, 14 липня у Тернівському районі Кривого Рогу сталася стрілянина, у якій постраждали троє осіб. Інцидент трапився під час перевірки документів у місцевого жителя правоохоронцями та представниками територіального центру комплектування (ТЦК). За офіційною версією поліції, під час так званого “відпрацювання району” було зупинено 51-річного чоловіка. Він, замість того щоб пред’явити документи, почав чинити опір — […]